Na VII sesji Rady Powiatu w Zamościu, która odbyła się 5 lutego 2025 roku, przybyli liczni goście, w tym przedstawiciele lokalnych instytucji oraz mieszkańcy. Obrady rozpoczęły się od powitania przez Przewodniczącego Rady, który stwierdził, że obecnych jest 18 radnych, co stanowi wymagane kworum.
Przewodniczący Rady otworzył sesję, informując o zasadach głosowania oraz o transmisji obrad. Wszyscy radni otrzymali podziękowania za pomoc poszkodowanym przez powódź na Ziemi Prudnickiej.
Porządek obrad został przyjęty bez zmian. Nikt nie wniósł uwag do porządku.
W skład Komisji Uchwał i Wniosków wybrano czterech radnych: Konrada Dziubę, Andrzeja Kondrata, Marię Loc-Oczkoś i Jerzego Sobczuka. Głosowanie odbyło się bez sprzeciwów.
Protokół z VI sesji został przyjęty jednogłośnie.
Komendant Miejski PSP przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa Powiatu Zamojskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2024 rok. Radni poruszyli kwestie dotyczące docenienia pracy ochotniczych straży pożarnych, a także finansowania ich działalności.
Komendant Miejski Policji omówił stan bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wskazano na wzrost liczby nietrzeźwych kierowców oraz problem przemocy w rodzinach. Radni zaproponowali działania prewencyjne oraz edukacyjne w szkołach.
Sprawozdanie zostało przyjęte bez uwag.
Informacja o aktualnym bezrobociu w Powiecie Zamojskim została przyjęta jednogłośnie.
Informacja została przyjęta bez sprzeciwów.
Informacja została przyjęta jednogłośnie.
Sprawozdania zostały przyjęte bez uwag.
Sprawozdanie zostało przyjęte jednogłośnie.
Rada podjęła uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu oraz wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej na 2025 rok. Obie uchwały uzyskały pozytywne opinie komisji.
Rada podjęła uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Łabuniach. Wiele dyskusji dotyczyło kosztów utrzymania oraz przyszłości pracowników.
Starosta przedstawił sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu, informując o planach dotyczących dróg oraz o konieczności zabezpieczenia środków na opiekę długoterminową.
Radni zgłosili interpelacje dotyczące remontów dróg powiatowych w Gminie Sułów oraz Chomęciskach Dużych. Podkreślono potrzebę pilnych działań w tym zakresie.
Przewodniczący zamknął obrady, dziękując wszystkim za udział i dyskusję. Sesja zakończyła się pozytywnie, z wieloma podjętymi uchwałami i ważnymi tematami do dalszej pracy.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.